Kaderníci, máte tieto
choroby z povolania?
Poďte robiť k nám!

Do tímu You Hair Styling hľadáme človeka, ktorý strihá rukami, srdcom aj dušou.

Každý kaderník a kaderníčka si po nejakom čase uvedomia, že ich život už nie je to, čo býval. Vlasy nie sú to, čo bývali. A aj voľný čas už vyzerá akosi inak. Spozorujú na sebe symptómy chorôb z povolania.

Najčastejšie sa jedná o týchto desať:


1. Vo voľnom čase si vymýšľame účesy

My, kaderníci, máme kreatívne povolanie. A keď svoje tvorivé ja raz naštartuješ, nevie sa zastaviť. To je krása, ale aj prekliatie našej práce – nikdy z nej nejdeme úplne preč. Ale nie nadarmo sa hovorí, že ak ju miluješ, nie je čo riešiť. 2. Striháme kamarátov zadarmo, len aby sme si skúsili nový strih

Táto choroba úzko súvisí s prvou. Sme radi, že naši známi majú ešte stále toľko trpezlivosti a odvahy. Na druhú stranu, taký profesionálny a moderný strih každý týždeň nemajú ani niektoré hollywoodske celebrity!


3. Rozlámané končeky spoznáme na kilometre

Vážne, prosím, povedz, že to máš tak aj ty. Ako to, že ostatní ich nevidia?4. Pri prechádzke mestom sa pristihneme, ako hodnotíme účesy všetkých okoloidúcich 

Toto je spoločensky uznané ako najhoršia z našich chorôb. Blízki sa nám už radšej ani neukazujú bez šiltovky či klobúka, lebo sa boja ostrého komentára. Nuž, zvolili sme si vznešené, no kruté poslanie a musíme to bremeno niesť.


5. Sledujeme hashtagy #hairtylists #haircolorists #hairdresser #haireducation #saloneducation #salonlife #behindthechair #hair #haircut #hairstyle #haircolor #hairtutorials #hairtrends #hairpainting #bayalage #trendyhair #beautifulhair #style #hairporn #hairoftheday

Škola nebola práve to najzaujímavejšie, čo človek v živote zažije, ale toto je iné. Inšpirovať sa a učiť sa niečo, čo nás baví, nepovažujeme za štúdium. Skôr za osobný rozvoj. A čím dlhšie sme zo školy preč, tým viac si to uvedomujeme.

Sledovaním Instagramu to len začína. Pokračuje to stovkami vlastných pokusov a sledovaním práce iných profesionálov z brandže. V prípade nášho tímu to vrcholí medzinárodnými školeniami v Las Vegas, Prahe či na Sicílii. Ak chceš byť jeho súčasťou, zanechaj nám svoj e-mail! Ozveme sa ti a možno zapadneš na voľné miesto juniora alebo seniora.


Máš záujem ?
Nechaj nám kontakt

toto pole je povinné

Formulár bol úspešne odoslaný

Alebo môžeš dočítať ešte päť najčastejších chorôb z povolania a napísať nám až potom.


6. Sme vždy tí, koho zastaví letisková kontrola, lebo máme pri sebe veľa ostrých predmetov

A ich absolútne nezaujíma, že sú to nožnice na prácu a že ich potrebujeme mať stále pri sebe. Počas dlhého letu si jednoducho radi spríjemníme čakanie strihaním ostatných cestujúcich. Ak je to zločin, tak potom áno – sme vinní! 

 

7. Svoj kufrík nosíme pre istotu všade so sebou. Čo keby niekto prišiel k vlasovému úrazu, zakričal by „Zavolajte niekto kaderníka!“ a my by sme mu nemohli pomôcť?

Sme vždy tí zodpovední, pripravení zachraňovať ľudské účesy. Je pravda, že na lyžovačke či vo wellnesse je ten kufrík nepraktický, ale raz sa to skutočne stane a potom sa všetci naši známi prestanú smiať!8. Vieme rozoznať charakter človeka podľa účesu

Vlasy nikdy neklamú. Sú zkradlom toho, koľko času je človek ochotný venovať sám sebe a ako si vie naplánovať odchod z domu. Na vlasoch sa tiež podpíše stres alebo zlá strava.

Skrátka, stačí nám 5 minút s niekoho vlasmi a poznáme ho ako starého priateľa.


9. Neznášame vetu „Skrátiť“

Ale vždy ju slušne premlčíme a pokúsime sa zo zákazníka dostať aspoň nejaké zadanie. Ak skrátiť, o koľko, na koľko a aký je cieľ? Opačný pól tvoria ľudia, ktorí si nechcú nechať podstrihnúť ani zničené končeky a nedajú si poradiť, že si tým vlasy totálne zničia.

Pri nich sa trénujeme v sebakontrole. Na zákazníkov sme totiž príjemní bez ohľadu na objednávku a svet je potom o poznanie krajší.10. Zato pri vete „Nechám to na vás“ nám po chrbte ruky prejde jemné svrbenie a v ušiach začne vzrušene hučať

To je skutočná esencia našej práce. Kaderník, ktorého takéto zadanie nepoteší, sa pravdepodobne minul povolaniu. V našom kaderníctve sa navyše môžeme kreatívne vyžiť vďaka prominentným zákazníkom zo šoubiznisu a pravidelným profesionálnym foteniam. Našimi účesmi sa pýšia napríklad Zuzana Kanócz, Mirka Partlová, Táňa Pauhofová či Silvia Jágošová.


Pokiaľ sa v tejto brandži cítiš ako doma a prežívaš podobne šialené choroby z povolania, zanechaj nám svoj e-mail! V profesionálnom tíme You Hair Styling máme práve voľné pozície pre juniora s max. 2 rokmi praxe a nástupným platom 800 € plus tringelty a pre seniora s aspoň 3 rokmi a nástupným platom 1100 € brutto plus tringelty. 


Máš záujem ?
Nechaj nám kontakt

toto pole je povinné

Formulár bol úspešne odoslaný